Атаманський парк. Садиба Диво Край. Головківка

атаманский парк приватна садиба Дивокрай

Відчуваєш, що настав час зупинитись, осмислити зроблене, поміркувати над майбутнім? А своєму організму дати можливість перепочити та «перезапуститись»? Найкращого варіанту зробити це за допомогою самої природи годі й шукати.

Один із варіантів відпочинку, який може запропонувати приватна садиба Диво Край у Головківці – це прогулянка мальовничими стежками заповідного урочища Атаманського парку. Всього декілька хвилин ходьби й ти на місці історичної та природної спадщини.

Заходиш у це лісове царство, потрапляєш під шати прадавніх дерев і усвідомлюєш, як твої думки починають вибудовуватися в іншому напрямку, як організм наповнюється живильним кришталевим повітрям, як оживає душа, а тіло стає енергійним та бадьорим.

У цьому величному лісі росте понад 40 видів дерев, кущів, а також більше 150 різних трав’янистих рослин. Є безліч лісових джерел, струмків, два стави. Уся ця екосистема створює неабияку атмосферу гармонійного середовища, що позитивно впливає на стан кожного, хто там перебуває.

Територія урочища складає майже 400 га, а його історія налічує понад три століття. Започаткував його князь Григорій Ромодановський, якому подарували цю місцевість за битву з татарами під Чигирином. Князь мав чин – атаман, звідси й назва парку. З того часу лісовий масив переходив у власність багатьох поміщиків і кожен з них докладав свою часточку зусиль для облаштування масиву.

На початку 20 століття тут знаходився літній маєток відомих українських цукрозаводчиків та меценатів Терещенків. Саме тоді було закладено дендропарк із рідкісних дерев, виноградники, опоряджено ставки. Серед цієї мальовничої природи, у вишуканих альтанках та під кронами столітніх дубів відпочивали влітку доньки Миколи Терещенка. На жаль, до нашого часу ця «резиденція» не збереглася.

 А ось що приваблює сюди й сьогодні відвідувачів парку – так це мінеральне джерело «Живун». Вода в ньому не замерзає навіть у найлютіші морози. Вона містить понад 30 цілющих мікроелементів і за своїм складом схожа на знамениту «Нафтусю». Біля джерела є невелика капличка, а біля криниці – впорядковане місце для відпочинку.

Тож, зупинившись у приватній садибі Диво Край Головківка, у тебе буде можливість отримати й кліматолікування, бальнеотерапію, фізичне зцілення та душевний спокій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Онлайн замовлення


    Наші контакти

    Телефон: +38(093) 937-14-51

    Email: dyvokray.che@gmail.com

    Адреса: Черкаська обл., Чигиринський район, с. Головківка