Холодний Яр

Урочище Холодний Яр – це унікальна природна пам`ятка України, яка привертає до себе щорічно більше 40 000 туристів. Це єдине місце в країні, об`єднуюче пам`ятники культури, археології, історії, ботаніки, а також нараховує близько сотні різних об`єктів, вік яких сягає кількох тисячоліть. Називають Холодний Яр «урочищем» через його незвичайного ландшафтного розташування – густа лісова гущавина серед просторої степової зони.

Займає Яр більше 6000 гектар, охоплюючи відразу два адміністративних райони Черкаської області. Урочище має унікальну історичною значимістю, в його хащах розташовувалися війська знаменитих українських гетьманів. Перші згадки про Холодний Яр датуються 14 століттям, а свою незвичайну назву він отримав завдяки легенді, в якій розповідається про Меланки Холодної, що ховалася в цих лісах під час набігів татаро-монголів.

Серед сотні пам`яток Яру кожен мандрівник знайде для себе що-небудь особливе. Можна відвідати археологічні розкопки стародавніх скіфських поселень. Деякі кургани датуються 5-4 століттям до нашої ери. У самому центрі одного з них знаходиться Троїцька церква Мотронинського монастиря – пам`ятка архітектури. Її повністю відреставрували на початку 2000-х років, а монастир залишається діючим і в наші дні. Крім того, варто поглянути на 1100-річний дуб полководця Максима Залізняка, відвідати кам`яну стелу, природні печери, джерела та багато іншого в глибині реліктових лісів незвичайного урочища.

Джерело: https://ua.igotoworld.com/ua/poi_object/66082_urochische-holodnyiy-yar.htm

    Онлайн замовлення


    Наші контакти

    Телефон: +38(093) 937-14-51

    Email: dyvokray.che@gmail.com

    Адреса: Черкаська обл., Чигиринський район, с. Головківка