Джерело «Живун»

Давнє джерело «Живун» біля села Головківка, що в Чигиринському районі на Черкащині славиться своїми цілющими властивостями. Знаходиться джерело на території Атаманського парку, який належить до природо-заповідного фонду і являє собою урочище вікового масиву дубово-грабового лісу з системою ставків та стежок, що розташований на території держлісфонду.

З давніх часів джерело славилось своїми цілющими властивостями, за переказами ще козаки й гайдамаки віддавали шану цій воді, лікуючи нею рани. Загалом існує кілька легенд про це джерело. За однією з них, святий апостол Андрій Первозванний та його учні проходили повз Холодний Яр спекотного літа, коли їм захотілося пити, то апостол вдарив своїм посохом об землю і з того місця потекла прохолодна вода. Так і утворилось джерело «Живун».

Скуштувати цілющої води сюди приїжджають як місцеві жителі, так і численні туристи. Територія навколо джерела впорядкована, побудовано альтанку зі столиком і лавами, над джерелом зведено дах, до води ведуть кам’яні сходи – усе це задля зручності та комфорту відвідувачів зробили лісівники Креселецького лісництва, які опікуються цією пам’яткою природи.

Це місце особливе – екологічно чиста питна вода із вмістом розчиненого срібла та інших корисних для здоров’я людини хімічних елементів посідає перше місце серед лісових джерел урочища «Холодний яр» та навколишніх природних заповідників.

Координати: 49.138538, 32.342984

Адреса: с. Головківка, Чигиринський р-н, Черкаська обл.Джерело публікації: https://www.facebook.com/agoov1/posts/1179522049067576/

    Онлайн замовлення


    Наші контакти

    Телефон: +38(093) 937-14-51

    Email: dyvokray.che@gmail.com

    Адреса: Черкаська обл., Чигиринський район, с. Головківка